W OBIEKCIE / Ścianka wspinaczkowa

Ściana wspinaczkowa w Opolskim Parku Sportu to najnowocześniejszy obiekt tego typu na Opolszczyźnie.  Wybudowana przez Gatowalls, wiodącego producenta ścian wspinaczkowych po konsultacjach z środowiskiem opolskich wspinaczy spełnia najbardziej wymagające oczekiwania. Wysoka na 15m o łącznej powierzchni 480 m2 z ogromnym przewieszeniem dochodzącym do 40 stopni.

Znajdziecie tutaj ponad 2000 tysiące chwytów wspinaczkowych wybranych topowych polskich producentów. Ściana charakteryzuje się dużą różnorodnością. Mamy tu piony, połogie płyty i lekkie przewieszenia, a w prawej części ściany znajduje się naprawdę duże przewieszenie, które pozwoli wytrenować żelazną wytrzymałość. Ponad 50 świetnie ułożonych dróg wspinaczkowych przygotuje Waszą formę i podniesie umiejętności techniczne.

Na 8 stanowiskach mamy automatyczną asekurację typu TruBlue pozwalającą na samodzielne wspinanie. Posiadamy specjalną strefę dla początkujących, strefę przeznaczoną  do tzw. „speed climbingu” z profesjonalnymi drogami takimi samymi na jakich „biegają” najlepsi na świecie, rysę do klinowania i strefę do bulderowania.

Zapewniamy fachową obsługę i sprzęt najwyższej jakości. U nas nie możesz się nudzić, ponieważ zaprosimy Cię do rozwijania swojej pasji wspinaczkowej.

Ścianka funkcjonuje w godzinach poniedziałek-piątek 14.00-21.45 w soboty-niedziele 9.00-20.45.

Pierwszy raz na ścianie

Co potrzebuję żeby zacząć się wspinać?

Strój sportowy, obuwie zmienne (adidasy/trampki) lub dedykowane buty wspinaczkowe. Nie wypożyczamy butów wspinaczkowych natomiast wypożyczymy Ci uprząż jeśli nie posiadasz własnej.

Czy muszę posiadać własny sprzęt wspinaczkowy?

Nie musisz posiadać własnego sprzętu jeśli wspinać będziesz się na auto-asekuracji. Natomiast jeśli chcesz się wspinać z liną to musisz przynieść własną atestowana linę wspinaczkową. Pamiętaj że u nas asekurujemy tylko i wyłącznie przyrządów asekuracyjnych – półautomatów (dostaniesz taki od instruktora bezpłatnie jeśli go nie posiadasz).

Czy potrzebuję partnera do wspinaczki?

Nie. Jeśli wspinasz się na auto-asekuracji to możesz wspinać się sam.

Aby móc się wspinać liną musisz przyjść z partnerem, który będzie Cię asekurować.

Czy muszę przejść jakieś szkolenie, czy jest ono obowiązkowe?

Jeżeli jesteś pierwszy raz na ścianie wspinaczkowej to obowiązuje cię jednorazowe przeszkolenie wstępne z używania auto-asekuracji (wyjątek stanowią osoby kompetentne po weryfikacji  przez instruktora). Otrzymujesz wtedy status osoby przeszkolonej. Tylko osoba dorosła może być osobą przeszkoloną dlatego dzieci muszą być cały czas pod opieką osoby dorosłej przeszkolonej.

Prowadzimy również nieobowiązkowe szkolenia i warsztaty z asekuracji górnej i prowadzenia tzn. za pomocą przyrządów asekuracyjnych i liny – terminy do umówienia z instruktorem.

Czy przychodząc z dzieckiem płacę za swoje wejście?

Jeśli jest to Twój pierwszy raz u Nas musisz wykupić przeszkolenie wstępne. Jeśli nie będziesz się wspinać to bilet wstępu płacisz tylko za dziecko.

Od jakiego wieku dzieci mogą się wspinać?

W większości przypadków dzieci od 5-6 roku życia chętnie się wspinają. Na auto-asekuracji jest dolna granica wyrażona w kilogramach przez producenta – 10kg wagi ciała.

Jaki jest koszt godzinnego wejścia na ściankę?

U nasz nie płacisz za godzinę, ale za wejście. To oznacza, że możesz spędzić na ściance nawet cały dzień.

Jeśli jestem doświadczonym wspinaczem czy muszę przejść jakieś szkolenie/weryfikację.

Tak, wszyscy chętni na wspinanie muszą przejść procedurę weryfikacji przez instruktora, który określi czy nadamy Ci status osoby przeszkolonej lub kompetentnej. 

Szkolenie z auto-asekuracji

Na ścianie wspinaczkowej MOSiR przejdziesz wstępne szkolenie z AUTO-ASEKURACJI

Na tym szkoleniu zdobędziesz podstawowe umiejętności, zapoznasz się z zasadami i regulaminem korzystania z naszej ściany wspinaczkowej. W 10 minut nasz instruktor przeszkoli Cię jak bezpiecznie wspinać się i jak korzystać z auto- asekuracji. Do rozpoczęcia szkolenia nie potrzebujesz swojego sprzętu wspinaczkowego. Wypożyczymy Ci go na miejscu. Ubierz wygodny strój i zabierz sportowe buty.

Po szkoleniu otrzymasz statut wspinacza „przeszkolonego” i będziesz uprawniony do samodzielnego korzystania z auto-asekuracji na ściany wspinaczkowej. Możesz nadzorować wtedy osoby małoletnie.

Cena: 5 zł

Godziny przeprowadzania szkoleń:
Poniedziałek–Piątek o pełnej godzinie, czyli o godz. 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00
Sobota: od 9.00 do 21.00, także o pełnej godzinie.